PORANNI PACJENCI TO SKARB – masz ich mnóstwo!

Wahasz się czy założyć prywatny gabinet, bo nie chcesz pracować tylko wieczorami? 

Nie musisz pracować tylko pod koniec dnia, kiedy inni skończą pracę! Możesz pracować przed południem,  a popołudnia mieć wolne, przeznaczając ten czas dla siebie, rodziny, przyjaciół, hobby.

Są pacjenci, którzy chętnie przyjdą przed południem.

Kto może i chce korzystać z psychoterapii przed południem?

 

Oto pokaźna lista osób, które ja osobiście przyjmuję w gabinecie prywatnym przed południem:

 

  • USŁUGI: sprzedawcy są dyspozycyjni do godz. 10 ,11, fryzjerzy, manicurzystki, pedicurzystki,  instruktorki aerobiku, krawcowa, wizażystki, księgowi, kierowcy, ubezpieczyciele, pracownicy warsztatów samochodowych, właściciele sklepów internetowych, komornicy.

 

  • BRANŻA MEDYCZNA, CZYLI WSZYSCY KTÓRZY PRZYJMUJĄ SWOICH KLIENTÓW I PACJENTÓW PO POŁUDNIU: lekarze, psychologowie, psychoterapeuci, logopedzi, dietetycy, rehabilitanci, masażyści, ortodonci, stomatolodzy.

 

  • EDUKACJA: dzieci przedszkolne (których rodzice korzystają z zasiłków typu 500+ i nie są czynni zawodowo, licealiści przed lekcjami/ uczniowie, nauczyciele, studenci, nauczyciele akademiccy, trenerzy sportowi, trenerzy personalni.

 

  • OSOBY NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH: prezesi, kierownicy, właściciele i szefowie firm.

 

  • OSOBY PRACUJĄCE W TRYBIE ZMIANOWYM: piekarze, cukiernicy, kierowcy autobusów, obsługa hotelowa, pracownicy fastfoodów i szeroko pojętej gastronomii – właściciele, kelnerzy, pracownicy obsługujący kasy, magazynierzy, pracownicy kasyn, pubów, dyskotek.

 

  • OSOBY PRZEBYWAJĄCE W INNEJ STREFIE CZASOWEJ, z którymi możesz pracować online.

 

  • WOLNE ZAWODY: osoby posiadające własną działalność, blogerzy, aktorzy, artyści, wydawcy, freelancerzy, architekci, kosmetolodzy.

 

  • MŁODE MAMY – urlopy wychowawcze, macierzyńskie, czas ciąży.

 

  • OSOBY NA ZWOLNIENIACH LEKARSKICH, SZCZEGÓLNIE DŁUGOTERMINOWYCH (np. z powodu depresji, dzieci w indywidualnym toku nauczania – one mają zazwyczaj znacznie mniej godzin niż ich rówieśnicy uczęszczający do szkoły i są dyspozycyjne przed południem).

 

  • OSOBY NIEPRACUJĄCE: renciści, emeryci, osoby niepracujące, korzystające z różnych zasiłków (często te osoby osoby osiągają dochód pozwalający na korzystanie z usług gabinetu prywatnego).

 

  • OSOBY PRZEMIESZCZAJĄCE SIĘ, które pomiędzy spotkaniami, w ciągu dnia mają czas, aby przyjechać do gabinetu, czyli: handlowcy, prawnicy: radcy prawni, adwokaci, prokuratorzy, przemieszczający się taksówkarze, pracownicy socjalni, kuratorzy, mediatorzy, ubezpieczyciele.

 

Jeśli masz jakieś pomysły i chcesz coś do tego artykułu dodać, napisz koniecznie w komentarzu. A jeśli znasz kogoś, komu ten artykuł może pomóc, śmiało udostępnij.

Wzajemnie sobie pomagajmy!

Pozdrawiam ciepło,

Dorota Świetlicka

Co o tym myślisz? Zostaw komentarz

Dodano już 7 komentarzy:

  1. Monika

    29 listopada 2019

    Co do dzieci to mam wątpliwość! Dzieci w wieku przedszkolnym same do gabinetu nie przyjadą, a to oznacza że są uzależnione od rodziców i ich zawodów 🙂

  2. Dorota Świetlicka

    29 listopada 2019

    Słusznie, dla mnie było oczywiste, że takie dzieci same nie chodzą do specjalistów więc założyłam, że i dla innych również.
    Przepraszam za skrót myślowy – chodziło o dzieci w wieku przedszkolnym, których rodzice korzystają z 500+ i nie są czynni zawodowo 🙂

  3. Paulina

    29 listopada 2019

    Bardzo dziękuję za ten wpis, jest on dla mnie ogromnie ważny. Przymierzam się właśnie do otwarcia własnego gabinetu, ale ze względu na to, że mam małe dziecko mogę pracować tylko w godzinach porannych. Zastanawiałam się nad tym, czy w tej sytuacji ma to w ogóle sens, dzięki Pani już wiem, że tak! 🙂 Raz jeszcze bardzo dziękuję!

  4. Dorota Świetlicka

    29 listopada 2019

    Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc. O to właśnie mi chodzi, żeby wspierać osoby początkujące. Ja dużo pracuję przed południem więc wiem, że można 🙂
    Powodzenia i trzymam kciuki!

  5. Grzegorz

    30 listopada 2019

    Pominięte w tym zestawieniu zostały osoby konsekrowane (księża, klerycy, zakonnicy, zakonnice). One też często korzystają z psychoterapii w gabinetach prywatnych, u świeckich psychoterapeutów 😉

  6. Dorota Świetlicka

    30 listopada 2019

    A to prawda, rzeczywiście miałam kiedyś, dawno temu na konsultacji siostry zakonne przed południem. Dziękuję za ten komentarz, bo to spora grupa pacjentów.

  7. Marta

    8 grudnia 2019

    Serdecznie dziękuję za tego bloga i ten wpis. Zaczęłam myśleć o otworzeniu gabinetu i ciągle brakowało mi informacji. Zaczęłam od budowania swojej „marki” poprzez założenie bloga, natomiast decyzja o pracy gabinetowej pozostaje jeszcze przez jakiś czas w sferze planów. Dzięki Pani wiem, jak się do tego przygotować. Okazuje się, że to nie takie straszne przedsięwzięcie 🙂 Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie 🙂